Ką reikėtų žinoti apie greituosius kreditus

Kiekvienas vartotojas puikiai žino, kas yra greitieji kreditai. Tai finansiniai įsipareigojimai greitųjų kreditų bendrovėms, kuriuos reikėtų vertinti labai atsakingai. Kita vertus, reikėtų nepamiršti, kad greitųjų kreditų bendrovių dabartinėje rinkoje yra daugybė, todėl pirmiausia reikėtų atlikti labai kruopščią kreditorių paiešką ir jų palyginimą, tokiu būdu atrandant pačius tinkamiausius greitųjų kreditų pasiūlymus. Žinoma, tam gali prireikti daugiau jūsų laiko ir didesnių pastangų, todėl vertėtų pasinaudoti rekomendacinio pobūdžio internetiniais tinklalapiais, kuriuose pateikiami oficialių Lietuvoje veikiančių kredito bendrovių sąrašai. Jei šio patarimo nepamiršite, tuomet visas pasirinkimo procesas taps kur kas paprastesnis.

Kita vertus, kai rinksitės greitąjį kreditą, labai didelį dėmesį turėtumėte skirti žemiausiai palūkanų normai ir ilgiausiam grąžinimo terminui, nepamirštant ir papildomų kredito sutarties sudarymo administravimo mokesčių. Be to, atminkite, kad šiomis dienomis kreditoriai naujiems klientams neretai taiko labai patrauklius pasiūlymus, suteikdami greituosius kreditus be registracijos mokesčio. Tokiais atvejais (bent jau dalyje iš jų) greitiesiems kreditams nėra taikomos palūkanos ir papildomi administraciniai mokesčiai, todėl vartotojai gali grąžinti lygiai tokią pačią sumą, kokią yra gavę iš pasirinktos greitųjų kreditų bendrovės.

Tačiau reikia atskirti du dalykus: kreditus be registracijos mokesčio ir nemokamas paskolas. Pastarosios yra tos, kurios nereikalauja palūkanų jas grąžinant. Tai ką pasiskolini – tą ir grąžini. Savo ruožtu kreditai nereikalaujantys registracijos mokesčio gali reikšti skirtingus dalykas. Kartais tai gali būti tapatu nemokamiems kreditams. Kitais atvejais tai gali reikšti tik tiek, kad gaunant greitąjį kreditą jums nereikės mokėti registracijos mokesčio įmonei.

Kaip bebūtų, gauti greitąjį kreditą nepakanka. Labai svarbu, kad toks finansinis įsipareigojimas būtų laiku padengtas. Tačiau nemaža dalis žmonių į visą tai žvelgia pro pirštus. Tai reiškia, kad jie mano, jog tuo atveju, jei kreditas suteikiamas labai greitai ir be jokių papildomų nesklandumų, jo grąžinimui nebereikia skirti tiek daug papildomų pastangų. Tačiau puikiai suprantama, kad toks požiūris gali sukelti labai daug papildomų finansinių problemų, todėl jei jūs norite jų išvengti jokiu būdu į tokius finansinius įsipareigojimus neturėtumėte žvelgti pro pirštus.

Jei jūs pasistengsite daugiau dėmesio skirti savo asmeninių finansų planavimui ir biudžeto paskirstymui, kartu sumažinant ir savo patiriamas išlaidas, jums suteiktą greitąjį kreditą grąžinti turėtų būti kur kas lengviau. Todėl jei jūs norite, kad viskas klostytųsi sklandžiai ir be jokių papildomų nepatogumų, turėtumėte išmokti valdyti savo turimus pinigus. Kai tai padarysite, kiekvienas jūsų priimamas finansinis sprendimas bus kur kas efektyvesnis ir sklandesnis.